Начало

Balchik Classic Days 2017

nik angelov smallОсмото издание на фестивала ще се проведе от 22 до 29 юли 2017 година. То ще премине под патронажа на кмета на Община Балчик г-н Николай Ангелов.

poster BCD 2015

 

 

29 юли 2017

Пиано кино - 29 юли, 21.30 ч. - ПЕЕЩИТЕ ОБУВКИ

  • Balchik logobnt bnrLogo BTA smallradio-dobrudja  r varna mistral hotel balchik

     

     

    Партньорите на фестивала

    Осем години фестивалът "Дни на класиката в Балчик" се организира с изключителната финансова подкрепа на Община Балчик.
    Благодарим на БНТ, БНР,  БТА, Радио Варна, Радио "Добруджа", хотел "Мистрал"!
     

22 юли

opera VarnaВарненска филхармония

Лист – Симфонична поема "Прелюдии"
Виенявски – "Полонез" в ла мажор, изпълнява Александър Зайранов
Чайковски – Валс на цветята
Вивалди – "Лято" из цикъла "Годишните времена" – I и III част, изпълнява
Мартин Зайранов
Рахманинов – Вокализ
Бизе - "Кармен" Сюита № 1 – Тореадори, Прелюд, Арагонезе
Големинов – Нестинарски танц
Дворжак – Славянски танц № 1
Сарасате – "Навара", изпълняват: Александър и Мартин Зайранови
Брамс – Унгарски танц № 5
Бизе – "Фарандола" из сюита № 2 "Арлезианка"

Диригент: Станислав Ушев
Солисти: Мартин и Александър Зайранови
19.30 ч.

23 юли

gen dim1

Трио "Ад Либитум"
Македония

19.30 ч.

1. Рейналдо Ан - Романеска из сюита "Балът на Беатриче д'Eсте"
2. Франц Доплер - Анданте и рондо op.25
3. Люпчо Трайковски - Миниатюри
4. Йоханес Брамс - Унгарски танци
5. Анже Розман - Двете реки
6. Жак Ибер - Две интерлюдии
7. Шон Саламон - Трио
I Прелюд
II Ноктюрно
III Вариации из тема (Браул от Румънски танци по Б.Барток)
8. Гийом Конесон - Техно парад
9. Бела Ковач - Поздрав от Балканите

24 юли

denitsa-dimitrova sofiiski-solisti

Деница Димитрова - арфа

Камерен ансамбъл "Софийски солисти"
Диригент: Пламен Джуров

19.30 ч.

Жорж Мюфа - Увертюра
Корели - Сарабанда, жига и бадинера
Моцарт – Малка нощна музика – Алегро
Григ - Танц на Анитра и Песен на Солвейг
Шуберт - Музикален момент
Елгар - Любовен поздрав - солист Йордан Георгиев - цигулка
Франсоа-Адриен Боалдьо - Концерт за арфа и оркестър
Allegro brillante

Largo
Rondeau. Allegro agitato

Бритън - Марш и Романс из Вариации
Пиацола - Обливион
Хосе Луис - Хубавата кубинка - солисти Йордан Димитров и Евгени Николов

25 юли

logo-siteПиано ден

10.30 ч. Приказки край пианото
12.30 ч. Рисунки на клавиши
19.30 ч. Вечер в черно и бяло
Моцарт - 9 вариации върху менует от Дюпорт в ре мажор К.573
Шопен - 3 етюда, посмъртен опус
Шопен - Полонез-Фантазия, оп.61
Изпълнява: Констанца Дюлгерова /пиано/


Д.Шостакович - Концерт №1 за пиано, тромпет и оркестър
Изпълняват: Надежда Цанова /пиано/, Петър Македонски /тромпет/ и Камерен ансамбъл "Софийски солисти"
Диригент: Пламен Джуров

constanca nad-tsanova p-mac plamen jurov
21.30 ч. Пиано кино - "Пеещите обувки"
Режисьор: Радослав Спасов

singing-shoes

 

26 юли

ardenza

Солид брас
19.30 ч.
Й. С. Бах – Албум
Прелюд I
Прелюд ІІ
„Jesus bleibet meine Freude“
Contrapunctus
Air 
Бадинера

В.А.Моцарт – Алегро

Виктор Евалд (1860-1935) – Квинтет №1
Moderato,
Adagio (non troppo, lento) Allegro vivace
Allegro moderato

Владимир Джамбазов – Три пиеси за брас
Марш
Валс
Полка

Клаус-Петер Брухман – Музика за брас
Интродукция
Скерцо
Блус
Финал

Just a closer walk

 

27 юли

burgaslusi-dДържавна Опера Бургас и Люси Дяковска

Вечер на мюзикъла
Диригент: Левон Манукян

19.30 ч.

28 юли

vladigerovi1Концерт на учениците от майсторския клас на проф.Борислава Танева
19.30 ч.

29 юли

bnr0

Хор и оркестър на Софийска филхармония
Диригент: Славил Димитров
Бисери на оперната и оперетна класика
Солисти: Мария Маджарова – сопран и Николай Моцов - тенор

Доницети – хор из III д. на операта "Дон Паскуале" Маскани – Аве Мария (Интермецо из оп. „Селска чест“)
Верди – Хор на циганите и матадорите из оп. "Травиата"
Гуно – ария на Маргарита из оп. "Фауст" (Air des bijoux)
Чайковски – валс и хор из II д. на операта „Е. Онегин“
Къртис – канцонета "No ti scordar di me"
Ж. Офенбах – Увертюра и встъпителен хор към оп. „Хубавата Елена“
Лехар – ария на Джудита Meine Lippen, sie küssen so heiß
Лехар – Ария на Су Чонг от оперетата "Страната на усмивките"
Пучини – дует на Мими и Рудолфо из I д. на оп. "Бохеми"
Карастоянов – Годежарски хор из оп. "Българи от старо време"



Държавна Опера Варна


Братя Зайранови


Трио Ад Либитум


Борислава Танева


Надежда Цанова


Петър Македонски


Солид брас


Държавна опера Бургас


Люси Дяковска


Софийска филхармония


Пламен Джуров


Софийски солисти


Констанца Дюлгерова


Станислав Ушев


Деница Димитрова


Славил Димитров


Левон Манукян